Potrzebujesz doradztwa lub pomocy księgowej?
Koniecznie zadzwoń do nas! 32 282 91 41
Wybierz język polski Wybierz język angielski

Aktualności

20-lecie "GRUPA PROFIT" Sp. z o.o.

Rok 2020 jest dla nas wyjątkowy, ponieważ to właśnie w tym roku przypada 20-lecie istnienia naszej firmy. Jubileusz ten to okazja do wspomnień, podsumowań a także spojrzenia z optymizmem w przyszłość.

Czytaj więcej

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR)

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) to system, w którym są gromadzone i przetwarzane informacje o beneficjentach rzeczywistych, tj. osobach fizycznych sprawujących bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółką. Został uruchomiony 13 października 2019 roku.

Czytaj więcej

NIP na paragonie od 1 stycznia 2020

Od 1 stycznia 2020 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o VAT oraz niektórych innych ustaw. Z nowo dodanego art. 106b ust. 5 ustawy o VAT wynika, że w przypadku sprzedaży zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej potwierdzonej paragonem fiskalnym fakturę na rzecz podatnika podatku lub podatku od wartości dodanej wystawia się wyłącznie, jeżeli paragon potwierdzający dokonanie tej sprzedaży zawiera numer, za pomocą którego...

Czytaj więcej

Śniadanie z przedsiębiorcami 14.12.2019

Dzięki pani Jolancie Milas mieliśmy szansę i przyjemność reprezentować śląskich przedsiębiorców z sektora małych i średnich firm na spotkaniu z panem Władysławem Kosiniakiem Kamyszem.

Czytaj więcej

Informacja o obowiązkowej podzielonej płatności od 01.11.2019

Jest to taki podział transakcji, który zobowiązuje nabywcę towarów lub usług do zapłaty kwoty netto na rachunek bankowy sprzedawcy a pieniądze odpowiadające kwocie podatku VAT zostaną przekierowane przez bank na specjalny rachunek VAT, tam też trafi podatek zwrócony przedsiębiorcy przez urząd skarbowy. Taki rachunek działa obok bieżącego rachunku firmy i jest bezpłatnie prowadzony przez banki.

Czytaj więcej